Offers - Tractor units - new and used

0 offers

Filter your results:
Filter your results
 

Tractor units

Giełda DBK Group – oferta używanych ciągników siodłowych

Wśród wielu pojazdów dostępnych w naszej bazie znajdują się modele nowe i używane ciągniki siodłowe, ale również poleasingowe, zarówno w wersjach standardowych, jak i Low Deck. Są one najlepszym sposobem na pokonywanie dalekobieżnych tras z dużym ładunkiem. Ich główną zaletą, poza ładownością i pojemnymi zbiornikami paliwa, jest bogate wyposażenie zwiększające komfort podróżowania. Samochody te posiadają wbudowane kabiny sypialne lub dzienne, przydatne dla każdego kierowcy udającego się w długą, międzynarodową trasę. Używane samochody znajdujące się w naszej ofercie zostały skrupulatnie sprawdzone pod kątem stanu technicznego układu napędowego, jezdnego i bezpieczeństwa, jak również prawidłowego działania ich wyposażenia dodatkowego tak, aby zapewnić kierowcy nie tylko bezpieczną, ale i komfortową podróż i takie warunki pracy.

Read more

Najważniejsze jest zadowolenie klienta

Przed każdym przedsiębiorcą działającym w branży transportowej stoi wyzwanie jak najidealniejszego zorganizowania całego procesu logistycznego. Zatem dobrej jakości, niezawodny park samochodowy jest niezwykle istotnym elementem w, nomen omen, drodze do sukcesu firmy. To samo dotyczy też przedsiębiorców, którzy bazują na transporcie zorganizowanym w ten sposób, że z założenia korzystają z oferty firm zewnętrznych, unikając w ten sposób wszelkich kłopotów z utrzymaniem własnej bazy maszynowej. Warto jednak zainwestować we własne pojazdy, co w sposób bezpośredni przekłada się na dodatkowe korzyści, zwłaszcza finansowe, ponieważ unika się w ten sposób pośredników i ich marż oraz opłat za usługi.

 

Jak dobrze wybrać?

 

Zakup sprzętu używanego z pewnością nie jest kwestią łatwą, jednak na wstępie warto zdawać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę parametry techniczne aut będących należących do tej samej klasy są do siebie dość mocno zbliżone. Oczywiście pomijając preferencje osobiste, kwestia wyboru marki nie jest zatem najistotniejszą rzeczą, jaką powinniśmy brać pod uwagę.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze samochodu pochodzącego z rynku wtórnego?

 

Oprócz rzeczy tak oczywistych, jak np. dopuszczalna masa całkowita, rodzaj skrzyni biegów (automat / manual) z pewnością warto przeanalizować jeden z najważniejszych parametrów, jakim charakteryzuje się sprzęt z drugiej ręki, czyli stopień wyeksploatowania trucka. Auta o wieku poniżej pięciu lat są jeszcze bardzo młode, stąd cieszą się ogromną popularnością i uchodzą za pojazdy pewne i solidne, które z pewnością posłużą pracując bez problemu jeszcze przez bardzo długi czas. Oczywiście każde z nich musi obowiązkowo przejść przegląd i test sprawności technicznej, jednak niezwykle istotny jest przebieg liczony w tym sprzęcie najczęściej w wielu setkach tys. km. Zazwyczaj stopień zużycia najważniejszych mechanizmów i elementów wyposażenia można ocenić już podczas pierwszej trasy. Podczas wyboru warto też zainteresować się nie tylko sprawnością takich układów, jak retarder, pusher, lampy xenon, ale też wyposażeniem dodatkowym, zwiększającym komfort pracy (np. klima postojowa, czy ogrzewanie).

 

Czy cena ma znaczenie?

 

Oczywiście! Jak w każdym przypadku, cena to również istotny wyznacznik jakości, ale pamiętajmy, że jest bezpośrednio uzależniona od stopnia zużycia. Należy jednak podkreślić, że wszystkie ciągniki siodłowe używane są eksploatowane intensywnie – zarabiają tylko jeżdżąc, a nie stojąc, zatem należy mieć na uwadze przede wszystkim ich stan techniczny, za który warto nawet dopłacić dodatkowy koszt, co z pewnością zwróci się w dalszych latach eksploatacji. Nie warto kupować pojazdu najtańszego, gdyż zazwyczaj najtańsze używane „TIRy” są mocno zużyte, awaryjne i mogą kryć w sobie ukryte wady, które mają to do siebie, że ujawniają się w najmniej odpowiednim momencie. Doskonałym wyborem jest na przykład dwu lub trzyletnie auto po leasingu, które mimo większej ceny wciąż oferuje doskonałe parametry i jakość niewiele odbiegającą od egzemplarza zupełnie nowego.

 

No właśnie, nowy czy używany?

 

Rynek samochodów ciężarowych i dostawczych w Polsce rośnie z roku na rok, podążając za trendem ogólnoświatowym. Transport międzynarodowy, jak i krajowy, rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego warto inwestować w samochody poleasingowe, które na pewno okażą się opłacalną inwestycją w perspektywie całego okresu użytkowania. Zakup nowego to duży koszt i czasem wydatek poza możliwościami kupującego, a tzw. używki nie odbiegają tak znacznie stanem technicznym od nowych pojazdów z salonu. Co prawda używane ciągniki siodłowe poleasingowe to ryzyko większej awaryjności, jednak pojazdy poniżej 5. roku są równie sprawne i pozwalają na wieloletnią eksploatację przy niższych kosztach zakupu. Warto również nabyć taki pojazd u sprawdzonego dystrybutora, która dostarcza na rynek auta wysokiej jakości. Dzięki coraz lepszym warunkom oferowanym przez firmy, można także rozpatrzeć zupełnie inną opcję dysponowania sprzętem, a mianowicie wynajem.

Giełda Grupy DBK specjalnie na potrzeby klientów oferuje tylko starannie wyselekcjonowane maszyny, w których weryfikuje się zarówno status prawny, jak i stan techniczny. Każdy pojazd tutaj to sprzęt najwyższej jakości, który przeszedł kontrolę wysokiej klasy mechaników, a stan prawny nie budzi żadnych zastrzeżeń i jest całkowicie klarowny. Oferujemy doskonałe warunki leasingu, wspierając swoich klientów od momentu wyboru pojazdu, aż do całkowitego zakończenia umowy. Kredyt, ubezpieczenie i wszelkie formalności można wygodnie załatwić na miejscu, bez konieczności korzystania z usług kolejnych firm zewnętrznych. Wieloletnie doświadczenie i troskę o zadowolenie Klienta przekładamy na kompleksowe usługi, a duża ilość oferowanych przez nas trucków jest serwisowana zgodnie z najwyższymi standardami światowymi, bezpośrednio w placówce firmy. Oferujemy również wsparcie w postaci kontraktu serwisowego, co daje gwarancję jakości obsługi, zabezpieczenia przed ewentualnymi dodatkowymi kosztami w związku z awariami oraz jak najmniejszych formalności. Rozbudowana sieć serwisowa pozwala na korzystanie z usług w całej Polsce, mając pewność, że w każdym z punktów spotkamy doskonałych mechaników z pasją i oddaniem wykonujących swoją pracę. Nasza internetowa giełda, to nie tylko najpopularniejsze firmy i marki, ale również te mniej znane, które są atrakcyjną alternatywą dla przedsiębiorców dysponujących niższym budżetem. Rzadko bywają w naszej ofercie takie marki, jak Volvo, Renault, Mercedes-Benz, Scania, Kenworth, czy Schmitz i modele, jak Actros, Stream Space, Topline, Highline, ale za to DAF, Iveco, Man, Koegel i linie TGX, Space Cab, czy Stralis są dostępne w naszej ofercie w bardzo szerokim wyborze. Praktycznie wszystkie spełniają normę diesel Euro 6. W trosce o zadowolenie każdego Klienta oferujemy modele z manualną dla zwolenników takiego rozwiązania, jak i automatyczną skrzynią biegów, dla ceniących sobie funkcję większego komfortu. Nasi profesjonalni doradcy pomogą w wyborze najlepszej opcji.

 

Grupa DBK to dogodne lokalizacje w całej Polsce

 

Ruda Śląska, Gdańsk, Olsztyn, Sosnowiec, Warszawa, Niepruszewo, Kraków, Długołęka, Poznań, a stacje obsługi dostępne są w każdym zakątku Polski. Sprawdź pełną ofertę i poznaj zalety produktów rynku wtórnego, które stanowią wcale nie gorszą, za to tańszą alternatywę dla pojazdów nowych. W naszej ofercie znajdziesz także naczepy i samochody ciężarowe oraz dostawcze. Zapytaj o szczegóły naszych handlowców, którzy służą pomocą na każdym etapie trwania umowy.

wilnet